İşletmenizi takip etmek ve hızlandırmak için kesinlikle bir barkod sistemi kullanmanızı öneririz. Ancak soru şu: kendi özel kodlarınızı oluşturmalı veya GS1’e kaydettirmeli misiniz? Bu makalede, barkod nasıl oluşturulur yaklaşımın artıları ve eksilerini araştırılmaktadır.

Geçtiğimiz 11 yıl boyunca birçok küçük işletme ile konuştuk ve en büyük kolay kazançlardan biri müşterilere barkod oluşturmayı öğretmektir.

Bu yazı üç ana konuyu kapsayacaktır:

  1. Barkod nasıl okunur
  2. Kendi barkodlarınızı nasıl oluşturabilirsiniz?
  3. GS1 ile barkod nasıl oluşturulur

Müşterilerimizin çoğu barkod üretmediler, ancak perakende mağazalarında gördüler. Raftan bir eşya çıkarıyorlar, tezgahın karşısına çıkarıyorlar, kasiyer onu okutuyor – bip sesi! – ve bilgisayar ekranı anında o öğenin adı ve fiyatı ile doldurulur. Bu ortak deneyim, barkodun içinde tüm bilgilerin gömülü olduğu izlenimine sebep olabilmektedir.

Bununla birlikte, 1D barkodlar (tek boyutlu veya doğrusal barkodlar olarak da bilinir) gerçekten sadece çeşitli genişliklerde dikey çizgiler dizisidir. Avrupa ve Kuzey Amerika’daki perakendecilerin çoğunda yaygın olan bu barkodlar aslında ürünler hakkında çok fazla bilgi depolamaz.

#

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir